Home › Interesujący pobyt we Wrocku

Interesujący pobyt we Wrocku

Wrocław jest miastem o niezwykle starej i bogatej historii.

W ciągu epok znajdował się w granicach kilku królestw, by wreszcie, wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej, zostać polskim obszarem.

Jest to bardzo lubiana metropolia turystyczna, odwiedzana również przez zagranicznych gości. Co warto zobaczyć w metropolii Dolnego Śląska? Początek XX wieku był momentem wzniesienia wielu interesujących budowli modernistycznych w mieście. Wtenczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych budowli również będą mieli co zwiedzać w mieście, przykłady budowli tego stylu możemy znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej czy Rzeźniczej. Wrocław to również ciekawe świątynie, pochodzące ze Średniowiecza. Będą to przeważnie ceglane świątynie zachowane w Gotyckiej stylistyce.

Podróżni preferujący długie, wieczorne spacery, musza odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miasta. Lecz Wrocław to nie jedynie walory urbanistyczne, również osoby pragnące się dobrze bawić potkają tam ciekawe atrakcje. W położonym blisko centrum Pasażu Niepolda, możemy spotkać modne puby oraz dyskoteki, rozmieszczone jeden na drugim. Również sam Rynek gości sporo lokalów gastronomicznych, lecz ceny tam będą trochę wygórowane. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają ciekawe restauracje, proponujące różnorodne dania. Stary ratusz wrocławski jest z kolei siedzibą najstarszej jadłodajni w tej części kontynentu - Piwnicy Świdnickiej. Rodziny przybywające z potomstwem musza wybrać się do lokalnego ogrodu zoologicznego. Dzięki remontom sprzed kilku lat, miejsce to jest obecnie bardzo nowoczesne, możemy obserwować tam całkiem dużo wszelkich rodzajów zwierząt. Zabawa na cały dzień zapewniona, na obszarze ZOO można zjeść także obiad. Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce.

Każdego roku wizytowany jest przez tysiące turystów z kraju i reszty Europy.

Nic w tym zaskakującego, przecież ma on do zaproponowania odwiedzającym pełno interesujących atrakcji..


Zobacz:
Radom - zagłębie kas fiskalnych
Jak szybko schudnąć 10 kg w tydzień