Home › Jak skutecznie odzyskać swoją figurę po ciąży?

Jak skutecznie odzyskać swoją figurę po ciąży?

Ciąża zwykle wiąże się z zyskaniem paru nadprogramowych kilogramów. Nie można jednak ukryć, że większość kobiet wolałoby tego uniknąć. Czy istnieją metody, aby szybko wrócić do swojej figury po ciąży? Poznaj najciekawsze z nich.
O odpowiednią wagę warto zadbać już w czasie ciąży. Oczywiście nie jest to najlepszy czas, aby katować się drakońską dietą. Ciało przyszłej matki wymaga trochę więcej kalorii niż zazwyczaj. Ograniczenie niezdrowego pożywienia i słodkich przekąsek może jednak wpłynąć na wagę po porodzie. Dobrym pomysłem może być także regularna aktywność fizyczna w ciąży, dostosowana do błogosławionego stanu. Ważne jednak, aby aktywność w ciąży zawsze skonsultować z ginekologiem. To położnik może zdecydować, czy nie ma przeciwwskazania do ruchu. Najważniejszym sprzymierzeńcem matki w walce o dawną sylwetkę są regularne spacery z wózkiem. Przyniosą one profity zarówno matce, jak maleństwu. Obydwoje potrzebujecie czasu na świeżym powietrzu. Zamiast chodzić powolnym krokiem, zdecyduj się na szybszy marsz.

Fałdki tłuszczu po ciąży będą kurczyć się w mgnieniu oka, w czasie realizowania tego codziennego obowiązku. Gdy minie sześć tygodni od porodu, a lekarz nie będzie widział żadnych niepokojących objawów, można rozpocząć inne ćwiczenia gimnastyczne.

Młode mamy kochają zumbę czy aerobik. Jednocześnie to doskonała sposobność, by odpocząć od rutyny codziennego dnia. Nie przejmuj się jednak, jeżeli podobne zajęcia trudno spotkać w twojej okolicy. Równie skutecznie możesz ćwiczyć we własnym domu. Krótkie, ale wymagające treningi, na przykład crossfit, pozwalają szybko odzyskać poprzednią figurę.

Jednocześnie, nie zajmują wiele czasu, którego zwykle brakuje młodym mamom..