Home › Serwis zepsutych klawiatur

Serwis zepsutych klawiatur

O urządzenie, jakim to jest laptop należy zadbać a wówczas ma prawo nam służyć dłużej.

W tym przypadku nie chodzi zaledwie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, lecz też o jego czystość.

To niejako zaświadcza o użytkowniku takiego peceta.

To co jest tu wyraźne to fakt, że w największym stopniu są w tym przypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a wobec tego ogólnie cała klawiatura.

Należałoby tutaj czasem poświęcić kilka chwil na wyczyszczenie wszelkich klawiszy.

Wydaje się to dosyć prostym zadaniem, jednakowoż jednakże należałoby tu skorzystać z paru rad. Wiadomym jest, że do tego celu trzeba się posłużyć jakimś płynem. Wodę się raczej odradza, po za tym należy pamiętać o tym, iżby takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najprzyzwoiciej posłużyć się małym pędzelkiem. Może to być pędzelek z farbek, lub nawet jakiś z kosmetyczki, lecz naturalnie uprzednio oczyszczony. Włosie takiego pędzelka trzeba nasączyć i najlepiej w tym celu posłużyć się standardowym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do notebooka mogą się pobrudzić od palców, nawet jeśli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się kurzyć, jeśli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią.

W owym czasie to należy skorzystać z suchej, lub też odrobinę wilgotnej ściereczki, iżby wyeliminować zabrudzenia, kurz w szczególności.

Potem wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz i wszystkie pozostałe kąciki. Po tym warto jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz. Pędzelek jest tu o tyle przydatny, że wolno nim dotrzeć do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady. Aceton i polerka sprawią, że klawiatura będzie czyściutka, zdobędziemy przy tym połysk, wyrazistość klawiszy i będzie ona wyglądać jak prekursorska.
.


Zobacz:
Czy słyszałeś o hormonie wzrostu?
Odżywki diety na tracenie wagi - czy w gruncie rzeczy pomagają?
Jak szybko schudnąć 10 kg w tydzień
Niedroga wycieczka do Izraela
Organizuje w Tatrach letni urlop interesuje cię?
Nowoczesne kuchnie z drewna