Home › W jaki sposób się zachować, gdy wydarzy się nam stłuczka w Szkocji?

W jaki sposób się zachować, gdy wydarzy się nam stłuczka w Szkocji?

Stłuczki drogowe to zazwyczaj zdarzenia losowe, które mogą przydarzyć się wszystkim.

Należy pamiętać, iż procedury podczas tego rodzaju zdarzenia wyglądają różnie, w zależności od państwa, w jakim jesteśmy.

W Anglii, identycznie w Polsce, podczas wypadku powinno się po pierwsze zachować spokój oraz wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem kolizji. Wypadek samochodowy w Szkocji – odszkodowania Każdy, kto doznał uszczerbku na zdrowiu podczas wypadku może starać się o odszkodowanie. Osoby uprawnione do tego to głównie kierowca samochodu (jeśli wypadek nie był z jego winy), pasażerowie (nawet, jeśli wypadek był z winy kierowcy), osoby potrącone, bliska rodzina – w przypadku zgonu. ZDJECIE3 W Szkocji możemy starać się o odszkodowanie z tytułu na przykład zwrotu kosztów renowacji auta, powstałych szkód fizycznych lub urazów psychicznych albo też pełnego zwrotu kosztów za leczenie (można wnosić również o rentę, gdy uszczerbek na zdrowiu jest niemożliwy do wyleczenia). Ważne jest, by od wypadku nie minęły trzy lata. Wypadek samochodowy w UK – co warto wiedzieć Jeśli dochodzi do kolizji, zawsze trzeba skorzystać z pomocy lekarza – nawet, jeśli czujemy się świetnie i wypadek nie wyglądał bardzo groźnie.

Podstawą jest więc wizyta w szpitalu lub u wybranego lekarza rodzinnego – również, gdy na początku nie mamy niepokojących symptomów (mogą się pojawić później).

Kiedy sytuacja jest kryzysowa, najlepiej zadzwonić na pogotowie. W Anglii trochę inaczej wygląda procedura obowiązkowa przy tego rodzaju wypadku.

Tutaj o winie oraz odpowiedzialności za incydent zadecyduje zakład ubezpieczeń, w porozumieniu z firmą prawniczą, która sprawę prowadzi. Postarajmy się więc wybierać rzetelną i sprawdzoną firmę ubezpieczeniową. Poza tym, firmę ubezpieczeniową należy powiadomić o każdym wypadku – nawet, jeśli jest to niewielka stłuczka i nie ma potrzeby wzywać policji. Informacje, jakich potrzebujemy na miejscu wypadku to głównie wszystkie dane pasażerów, opisanie marki, modelu i numerów rejestracyjnych samochodów, szczegóły na temat ubezpieczenia.

Można zdobyć także dane do kontaktu świadków kolizji, narysować plan wypadku, zwrócić uwagę na warunki pogodowe, niezbędne jest zrobienie zdjęć samochodów..